Aylin Evin Kimdir?

Orta ve Lise öğrenimimi Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Keman Bölümü'nde tamamladı. Bu yıllarda, Prof. Engin Eralp ile keman, Prof. İlhan Baran'la solfej, Yrd. Doç. Yasemin Marlalı'yla piyano,  Turgay Erdener ve İstemihan Taviloğlu ile armoni, Prof. Muzaffer Arkan'la koro, Prof. Hikmet Şimşek, Prof. Koral Çalgan ve Ertuğ Korkmaz ile orkestra çalışmaları yaptı.  

H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü'nden 1997 yılında mezun olduktan sonra , aynı bölümün master programını tamamladı. Bu eğitimleri  sırasında Prof. İlhan Baran, Prof. Muammer Sun, Prof. Ertuğrul Bayraktarkatal ile çalıştı. "Uzun Havalar" adlı master tezi 2001 yılında T.C.Kültür Bakanlığı tarafından kitap olarak basıldı.

2001 yılında İnci Baykara ile başladığı okul öncesi eğitimde ORFF öğretisine, Nuran Barut ile devam etti. Yurt içinde ve dışında Orff yaklaşımıyla müzik konulu seminere katılarak yerli ve yabancı birçok eğitimciyle çalıştı.

2002 yılında  ODTÜ Eğitim Fakültesi'nde "Okul Öncesi Eğitiminde Müziğin Kullanımı" adlı dersi verdi. Bir çok kreş ve ana okulunda  müzik dersi, Erken Başarı Kolejinde keman dersi verdi. 2002 yılından beri Chopin Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi’nde müziğe giriş, solfej ve müzik teorisi dersleri vermektedir.

Etiketler : Klarnet Kursu Ankara, Solfej Dersi Çayyolu, Müzik Teorisi Kursu Ümitköy, Klarnet Dersi Ankara, Müzik Teorisi Eğitimi Çayyolu.Ödüller ve Başarılar* Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Keman Bölümüm Lisans Öncesi Mezunu

* Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Mezunu

* Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Yüksek Lisans Mezunu

* ORFF Metodu (Oyun - Hareket Dans - Drama) Uzmanı