Ayşe Kaptan Kimdir?

1976 yılında Ankara’da doğdu. 1988 yılında burslu olarak kazandığı Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Bölümü’nden 2000 yılında mezun oldu. Bilkent Üniversite’sindeki eğitiminin yanısıra İtalya’da Marcella Crudeli ile uzun süre çalıştı ve Fransa’da Ecole Normale de Musıc De Paris’i Diplome’de Enseigment derecesiyle bitirdi. 2001-2005 yılları arasında yüksek lisans eğitimini Prof. Dr. Ersin Onay’la tamamladı ve yüksek şeref derecesine layık görülerek mezun oldu.

Bilkent Üniversitesi’nde Emre Şen ile çalışarak 2009 yılında eğitimini tamamlayan Ayşe Kaptan, ‘sanatta yeterlilik’ (doktora) derecesi aldı. Yurt içi ve yurt dışında çeşitli konserler veren Ayşe Kaptan, Bilkent Üniversitesi ve 2001 yılından itibaren Chopin Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi’nde piyano öğretmenliği yapmaktadır.

Etiketler : Piyano Kursu Ankara, Piyano Dersi Çayyolu, Piyano Kursu Ümitköy, Piyano Dersi Ankara, Piyano Kursu Çayyolu.Ödüller ve Başarılar* Ecole Normale de Musique - Paris “Brevet D’Enseignment Derecesi

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sanat Dalı Mezunu (Yüksek Onur Derecesi)

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Yüksek Lisans Mezunu

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Doktora Mezunu

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Fakültesi Öğretim Görevlisi