Ayşegül Kabal Kimdir?

Klarinet eğitimine 1995 yılında A. Gülriz Germen ile başladı.1997 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne kabul edildi. Eğitimi süresince Alain Boeglin, Igor Abramov, Claudia Rock ve Vlademir Zverev ile klarinet, Mahir Çakar, Erol Erdinç, Hakan Kalkan ile orkestra, Stiliana Stavreva, Ali İrfan ve Ayşe Sezer ile oda müziği çalıştı. 2005 yılında yüksek şeref derecesi ile mezun oldu.

Katıldığı ustalık sınıflarında Alexander Fitterstein, Carl Heinz Steffan, Richard Lesser, Sarah Elbaz, Alain Damiens, Nicholas Baldeyrou ve Guy Deplus gibi isimlerle çalıştı. Bilkent Senfoni Orkestrası başta olmak üzere birçok senfoni orkestrasında görev aldı ve önemli şef ve solistlerle çalıştı. Birçok oda müzği ve solo konserler verdi. 2007 yılında Vlademir Zverev ile Bilkent Universitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü' nde  gerçekleştirdiği yüksek lisans programını yüksek şeref derecesi ile tamamladı.

2010 yılında Bilkent Universitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Sanatta Yeterlik Programı’nı tamamladı. 2004 - 2010 tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi Erken Müzik Eğitimi Programı’nda okul öncesi ve okul dönemindeki öğrencilerle müziğe başlangıç ve solfej çalıştı.

Ayşegül Kabal 2007 senesinden beri Chopin Müzik Merkezi’nde klarnet, müzik teorisi ve solfej dersleri vermektedir.

Etiketler : Klarnet Kursu Ankara, Solfej Dersi Çayyolu, Müzik Teorisi Kursu Ümitköy, Klarnet Dersi Ankara, Müzik Teorisi Eğitimi Çayyolu.Ödüller ve Başarılar* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Mezunu - 2005

* Bilkent Universitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Yüksek Lisans Mezunu(Yüksek Şeref Derecesi) - 2007

* Bilkent Universitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Sanatta Yeterlik Programı - 2010