Hande Uçar Kimdir?

Müzik eğitimine 1996 yılında Aylin Özuğur ile başladı. 1998'de Bilkent Üniversitesi Erken Müzik Eğitimi Programı'na katılan Hande Uçar, 2001 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Okulu Piyano Bölümü’ne kabul edildi. Mayıs 2004'te Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü'nün düzenlediği 7.Uluslararası Genç Müzisyenler Yarışması'nda üçüncülük ödülü kazandı.

2007 yılında, öğrenimine devam ettiği Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi'ni birincilikle bitirdi. Aynı yılın haziran ayında düzenlenen Onay Sanat Genç Yetenekler Güzellemesi'nde finalist oldu. Bilkent Üniversitesi’nde piyano çalışmalarını önce Aylin Özuğur, daha sonra da Gamze Kırtıl ile sürdürdü; aynı zamanda Andreé Sommer ile eşlik ve deşifre çalışmaları yaptı.

Aralık 2008'de Bilkent Gençlik Senfoni Orkestrası ile Beethoven'ın 3. Piyano Konçertosu'nu yorumladı. 2009 Eklisisa Yaz Müzik Okulu'nda Gülsin Onay, Emre Elivar, Aleksandar Madzar ve Mischa Dacic ile çalıştı. Öğrenim yılları süresince Robert Roux, Walter Groppenberger, Martin Berkofsky, Hüseyin Sermet, Diane Andersen ve İdil Biret'in masterclass çalışmalarında aktif katılımcı olarak bulundu.

Master çalışmalarına, haziran 2011'de fakülte ve bölüm birinciliğiyle bitirdiği Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nde, lisans devresinin üçüncü sınıfında birlikte çalışmaya başladığı Prof. Ersin Onay ile devam etmektedir.

Etiketler : Piyano Kursu Ankara, Piyano Dersi Çayyolu, Piyano Kursu Ümitköy, Piyano Dersi Ankara, Piyano Kursu Çayyolu.Ödüller ve Başarılar* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sanat Dalı Mezunu (Onur Derecesi)

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Fakültesi Öğretim Görevlisi