Hazal Kömürcügil Kimdir?

Müzik eğitimine yedi yaşında Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Çocuk Korosu'na katılarak başladı. Solfej ve koro çalışmalarının yanı sıra piyanist Filiz Balkız ile enstrüman çalışmalarını sürdürdü. 2001 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi’ne kabul edildi. 2001 - 2007 yılları arasında Zarema Safarova, 2007 - 2008 yılları arasında ise Emre Şen ve 2008 - 2010 yılları arasında Doç. Dr. Hande Dalkılıç ile piyano çalışmalarını sürdürdü. Lisans eğitimi süresince Walter Groppenberger, Emre Elivar, Gülsin Onay, İdil Biret, Hüseyin Sermet, Edna Golandsky, Boris Berezovsky ve Oxana Yablonskaya gibi ünlü piyanistlerin vermiş olduğu masterclasslar' a katıldı.

Aynı zamanda, Zarife Bakihanova ve Uğraş Durmuş ile armoni, Prof. Naile Mehtiyeva ile müzik tarihi, Andree Sommer ile eşlik, Dr. Onur Türkmen ile doğaçlama, form bilgisi - analiz, I.Stravinsky müziği ve 20. yy. müziği, Gökça Altay ile çağdaş türk müziği ve 1945 öncesi modern müzik çalıştı.

Lisans eğitimi boyunca birçok resital ve oda müziği konserleri gerçekleştirdi. Hazal Kömürcügil halen Chopin Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi’nde piyano eğitmenliğinin yanı sıra Bilkent Üniversitesi’nde korepetitör olarak görevini sürdürmektedir.

Etiketler : Piyano Kursu Ankara, Piyano Dersi Çayyolu, Piyano Kursu Ümitköy, Piyano Dersi Ankara, Piyano Kursu Çayyolu.Ödüller ve Başarılar* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sanat Dalı Mezunu (Onur Derecesi)

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Fakültesi Öğretim Görevlisi