Müzik Teorisi

Öncelikle müzik teorisini öğrenmek için bir müzisyen olmak zorunda değilsiniz. Müziği seven herkesin bilmesi gereken bir konudur aslında müzik teorisi. Konuştuğumuz dilin alfabesini öğrenmek gibidir aslında müzik teorisi de. Müzik teorisinin getirisi sabır, başarma hissi ve diğer insanlar ile müzik bilgisi paylaşma yeteneğidir. Müzik teorisini bilmek, çalışmalarınızın ilerlemesini de izlemenizi sağlayacaktır. Müzik teorisi şarkı yazma ve şarkıların icra edildiği makamların kümesidir. Bunları ayrı ayrı sayacak olursak ritim, melodi, form, akorlar, uyum vb. şeklinde olabilir. Müzik teorisinin amacı müzik çalmak ve söylemek için insanların eğitilme konusunun kapsandığı bir bütündür. Müzik teorisini anlamak zor değildir, öğrenci sadece ders kitapları ile okuma ve yazma konularını öğrenebilir. Çok daha iyi çalışma ve müziği çok daha iyi yorumlamak için teori çalışmak gerçekten önemli. Müzik teorisi etkili anlama yeteneğinizi ve önünüzdeki engelleri kaldırmak için öğrenilmesi gereken kalıplardan biridir.

Müzik teorisinde yeni başlangıçlar için nota isimleri, kolay ritimler, kulak rehberliği, ölçekler ve akorların yanında aralıklar,durak gibi temel kavramları öğrenebilirsiniz. Biraz daha ileri düzeyde ise modal terazi, oniki ton, hızlı ritimler gibi daha zor kavramlar üzerinden devam edilir. Okullarda verilen eğitimlerde genelde sadece notalar öğretilir fakat daha ayrıntılı bir bilgiye sahip olmak için müzik teorisini tam anlamıyla öğrenmeniz şart.

Müzik teorisi eğitimini mutlaka alanında kendini kanıtlamış ve başarılı olduğunu gösteren belgelere sahip öğretmenler tarafından alınız. Yanlış alınan bilgiler size sadece para ve zaman kaybı verecektir, bu yüzden doğru eğitmenden, doğru bilgiler ile müzik teorisi altyapınızı güçlendirin ve müzik teorisi konusunu tam anlamıyla öğrenin. Müzik teorisi, müzik teknik bilginizi, dağarcığınızı ve değerlendirmelerinizi genişletmek için harika bir yoldur.

Etiketler : Müzik Teorisi Kursu Ankara, Müzik Teorisi Dersi Çayyolu, Müzik Teorisi Kursu Ümitköy, Müzik Teorisi Dersi Ankara, Müzik Teorisi Kursu Çayyolu, Müzik Teorisi Dersi Ümitköy.


İLGİLİ YAZILAR


Müzik Eğitimi


Erken yaşlarda verilen müzik eğitiminin önemi çok büyüktür, çocukların büyüme çağlarında, kişiliklerinin yerleşmeye

->> Devamını Oku

Enstrüman Seçimi


Bilindiği üzere enstrüman seçimi oldukça zor bir iştir. Enstrümana yeni başlamış bir kişinin yalnız başına..

->> Devamını Oku