Nurlan Bağırov Kimdir?

İlk piyano derslerine annesiyle başladı. 1996 yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu Piyano Ana Sanat Dalı'na burslu olarak kabul edildi ve Prof. Namık Sultanov'un öğrencisi oldu. 2000 yılında  Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi'nin ortaokul ve lise kapsamında  düzenlediği "Uluslararası  Chopin Yarışması"nda "En İyi Chopin Yorumcusu" kategorisinde ikincilik ödülü kazandı (birincilik ödülü kimseye verilmedi).

2003-2005 yılları arasında piyano çalışmalarını Zarema Safarova ile sürdürdü. Eğitimi boyunca yurtiçi ve dışında çok sayıda resital ve konserlerde yer aldı. 2005'te Emre Şen'in öğrencisi oldu. 2007'de lisans devresinde mezun oldu, aynı yıl Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü'nde  yüksek lisans eğitimine başladı ve 2010 yılında mezun oldu.

Nurlan Bağırov, lisans eğitimi boyunca Engenye Mogilevsky, Michael Roll, Segei Markarov, Oxana Yablonskaya, Karl Andreas Kolly, Emre Elivar ve Mehmet Okonşar'ın ustalık kurslarına aktif olarak katıldı.

2006 yılında Yamaha'nın İngiltere'de düzenlediği "Birmingham Uluslararası Piyano Akademisi"ne burslu olarak seçildi, Peter Donohoe, Robert Markham gibi dünyanın önde gelen pedagogları ile çalışma fırsatı buldu ve bu önemli organizasyonda resital verdi.

Etiketler : Piyano Kursu Ankara, Piyano Dersi Çayyolu, Piyano Kursu Ümitköy, Piyano Dersi Ankara, Piyano Kursu Çayyolu.Ödüller ve Başarılar* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sanat Dalı Mezunu

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Yüksek Lisans Mezunu

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Fakültesi Öğretim Görevlisi