Sabriye Savaş Kimdir?

Müzik eğitimine Bulgaristan’da Blaga Ganave ile viyolonsel çalışarak başladı. 1990 yılında Türkiye’ye gelerek Bilkent Üniveristesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sanat Dalı’na burslu olarak kabul edildi. 2002 yılında lisanstan, 2005 yılında yüksek lisans’tan ve 2007’de sanatta yeterlilik (doktora) programından mezun oldu.

Eğitim süresi boyunca sırasıyla Nimet Karatekin, Benal Tanrısever, Nuran Taşpınar ve Prof. Ersin Onay ile piyano; Ayhan Erman ve Sumru Güner ile de oda müziği çalıştı. Bu süre içerisinde İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa’da resitaller ve oda müziği konserleri gerçekleştirdi. Bilkent Üniversitesi Erken Müzik Eğitimi Programı’nda 2000 yılından itibaren, Chopin Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi’nde de 2001 yılından beri öğretmenlik yapmaktadır.

Etiketler : Piyano Kursu Ankara, Piyano Dersi Çayyolu, Piyano Kursu Ümitköy, Piyano Dersi Ankara, Piyano Kursu Çayyolu.Ödüller ve Başarılar* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sanat Dalı Mezunu (Yüksek Onur Derecesi)

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Yüksek Lisans Mezunu

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Enstitüsü Doktora Mezunu

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Fakültesi Öğretim Görevlisi