Şefika Ayyıldız Kimdir?

1986 yılında Bulgaristan’da doğdu. İlk piyano derslerine 8 yaşında Lale Memedaliyeva ile başladı. 1997 yılında Bilkent Üniversitesi  Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sanat Dalı’na tam burslu olarak kabul edildi. Lisans eğitimi süresince iki yıl Gamze Kırtıl ile piyano çalışmalarına devam eden Şefika Ayyıldız, 2008 Haziran ayında Gülnara Aziz’in piyano sınıfından lisans çalışmalarını tamamlayarak mezun oldu.

Lisans eğitimi süresince Elena Gnezdilova ile oda müziği ve Andree Sommer ile eşlik çalıştı. Eğitimi süresince Bilkent Gençlik Korosu üyesi olmasının yanısıra, Bilkent Gençlik Korosu’nun çeşitli ödüller aldığı Yunanistan ve Fransa turneleri ile son olarak da aldığı ödüller ile bir sonraki yıl Avrupa Grand Prix ödülü için yarışmaya hak kazandığı Bulgaristan turnesinde yer aldı.

Şefika Ayyıldız, Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, Erken Müzik Eğitimi Programı’ndaki 3 yıl süren görevinin ardından, halen Chopin Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi’ndeki eğitmenlik görevini sürdürmektedir.

Etiketler : Piyano Kursu Ankara, Piyano Dersi Çayyolu, Piyano Kursu Ümitköy, Piyano Dersi Ankara, Piyano Kursu Çayyolu.Ödüller ve Başarılar* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Piyano Ana Sanat Dalı Mezunu (Onur Derecesi)

* Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Fakültesi Öğretim Görevlisi