Sınavlara Hazırlık

Farklı yaşlarda ve eğitim düzeylerinde, müziğe ilgisi olan öğrencilerin yetenek ve konservatuara hazırlık sınavları öncesinde yapacakları ön hazırlık çok önemlidir.

Sanat eğitimini seçen öğrencilerde birçok farklı okul seçeneği bulunmaktadır, fakat iyi bir üniversite olması, prestije sahip bir üniversite olması daha iyi bir eğitim alabilmesi açısından fark yaratabiliyor. Kullanılan teknikler, enstrümanlar ve müzik stilleri iyi bir üniversitede daha elverişli olduğu için tercih edilmesi sebebi oluyor. Bunların yanında aktif bir üniversite olması ve senfoniler, davetler gibi birçok fırsatı da size sağlayacaktır. Konservatuarlar seçmiş olduğunuz bölümde size teknik ve kültürel eğitimi, teori eğitimi, sanat eğitimi uygulamalı olarak veren eğitim kurumlarıdır. Bu eğitim kurumlarında okumaya hak kazanmış öğrenciler, akademisyen ve değerli öğretim üyeleriyle beraber çalışarak teknik bilgi sahibi olurlar, bunların yanı sıra müzik üslup ve terbiyesi, müzik tarihi ve edebiyatını geliştirecek çeşitli dersler sayesinde sadece bir enstrüman çalmanın yanında üstün bir statüye de sahip olurlar.

Sınavlara hazırlılık programımızın amacı Türkiye'deki müzik eğitimi veren kurumlara öğrenci hazırlamak ve istedikleri hedeflere öğrencilerimizi ulaştırmaktır. Eğitim sonlarında deneme yapılarak öğrencinin eksik kaldığı bölümleri tamamlayıp, eksiksiz bir şekilde sınava hazırlanması sağlanır.

Sınavlara hazırlık programımızda, ihtiyacınız olan müzik konularının tümü pekiştirilerek anlatılır ve iyi bir performansa ulaşmanız hedeflenir. Sizde müzik okullarına yerleşmek için asgari bir yeterliliğe sahip olmadığınızı düşünüyorsanız sınavlara hazırlık programımıza dahil olabilirsiniz. Eğitimlerde ileri müzik bilgisi, çok ses anlama, ritimsel bellek, bireysel çalgı eğitimi, şan eğitim, dikte, solfej, armoni, Müzik tarihi, nota okuma gibi konular yer almaktadır, öğrencinin ses yeterliliği, müzik teori bilgileri ve müzikal yeterliliği en üst seviyeye çıkarılması hedeflenmektedir.

Ulusal ve uluslararası konservatuar ve sertifika sınavlarına hazırlık sürecinde temel unsur, teori ve pratiğin paralel ilerlemesidir.

Etiketler : Konservatuara Hazırlık Ankara, Konservatuar Sınavları Ankara


İLGİLİ YAZILAR


Müzik Eğitimi


Erken yaşlarda verilen müzik eğitiminin önemi çok büyüktür, çocukların büyüme çağlarında, kişiliklerinin yerleşmeye

->> Devamını Oku

Enstrüman Seçimi


Bilindiği üzere enstrüman seçimi oldukça zor bir iştir. Enstrümana yeni başlamış bir kişinin yalnız başına..

->> Devamını Oku